Kopparblond hårfärg




Hur fin blev inte Molly i sitt kopparblonda hår?!! Vi har kört på lite askigare tidigare och kände båda för en förändring.
Sååå fint 😍




Hur fin blev inte Molly i sitt kopparblonda hår?!! Vi har kört på lite askigare tidigare och kände båda för en förändring.
Sååå fint 😍


Det här långa svallet var tidigare färgat i en kopparton, som tvättats ut och var redo att ersättas med något nytt. Vi gjorde massvis av balayage slingor och fram kom denna vackra hårfärgen, sval beigeblond! Älskar dom här tonerna 😍



Godmorgon på er!
Torsdag idag och jag vill visa er Hannas nya look. Vi har testat många olika nyanser på hennes hår. Rosa, koppar och senast var det färgat brunt med ljusa slingor i.
Slingorna hade vuxit ut en bra bit, så det behövdes fyllas på med nya. Sedan lagt en lite mörkare rosa-strawberryblond nyans (som tyvärr inte ger sig rättvisa på bilden..). Men jag ville posta denna bild ändå.
Vi ändrade formen på klippningen också. Tidigare har hon haft ännu längre upptill men nu ville Hanna testa att kunna ha det mer framåt och som en lugg. WOW WOW WOW!!! 😍😍 så fantastiskt snyggt, eller vad tycker ni? 💗




Får inte nog av alla dessa förvandlingar av Yumi keratin lashlift. Det blir så naturligt, samtidigt som de får ett ordentligt lyft och blir vårdade. Magiskt!
Här är Lovisas fransar som hade bokat tid för fransförlängning, men gick härifrån med Yumilashes istället.
Fransförlängning är inte dåligt för fransarna så länge det görs på rätt sätt. Men det är heller inte vårdande, så vi satsade på vård och att få hennes fransar att må ännu bättre den här gången! 🤩



Fina Susanne hade aldrig färgat håret tidigare men var nu sugen på lite skiftningar i sina mörka längder, så här har jag lagt lite choklad bruna slingor som passar bra in med hennes egna färg och ger längderna mer liv och rörelse 😍☀️




Okej... kan vi bara prata om denna MAGISKA förändring som jag gjorde på @i1to idag??!!!! Wow wow wow. 💗🎀
Angelica har haft långt hår nu väldigt länge men fungerat länge på om hon skulle våga klippa av mycket längder och färga rosa.
Idag fick jag äran att göra en total makeover! Klippt av flera decimeter och ljusat upp det rejält med olika typer av slingtekniker.
Sen denna magiska rosa och rosé hårfärg🤤 verkligen denna snygga dusty pink-nyans 😍
Swipa för förebilden och för fler bilder på slutresultatet. 🙌🏻



Hej hallå!
För några veckor sen fick jag göra en makeover på min fina stamkund. När hon kom till mig så hade hon utväxt som behövde fyllas på med färg och ljusa blonda längder.
Idag kände vi att vi ville göra en förändrig. Finns det något finare än koppar?? 🧡🧡
Wow vad fin hon blev!




Min kund har varit blond ett tag nu men var sugen på en lite roligare hårfärg till sommaren! Vi valde att satsa på en ganska ljus kopprig färg och spara lite av hennes ljusa slingor för att få många olika skiftningar i håret och som gör sig fin även som lite solblekt ☺️ Så kul med lite färg! 😍☀️




Här kan vi snacka om förvandling! Vi klippte av hennes långa svall till en snygg, stilig lob ovanför axlarna. För att få ett mycket ljusare intryck har vi gjort massor av folieslingor och nyanserade in hela håret i en kall men lyxig nyans. Hon blev så fin! ☀️😍




Bild nr 1 utomhus, bild nr 2 och 3 inomhus och bild nr 4 efterbild
Här har vi använt oss av en mörkare bottenfärg, balayageslingor med blekning och lite mörkare partier för att få mer djup i längderna och mer skiftningar. Vad tycker ni? 🤩🌸 vi har självklart använt Olaplex i hela behandlingen.



Hur fina fransar blev inte Ingrids fransar?
Yumis keratin lashlift på de naturliga fransarna, en vårdade behandling som lyfter fransarna, blir mer synliga och tjockare 😍


På Emelie har vi gjort en helblekning för att sedan kunna få till en fin rosé guld ton på hennes hår. Så somrigt och fint 😍🌸✨

Godmorgon allihopa ☕️. Idag håller båda salongerna stängt då vi alla är iväg och dansar runt midsommarstången, vi öppnar precis som vanligt på måndag igen 😃.
Hela Peach Stockholm familjen vill önskar er alla en riktigt glad midsommar med massa mumsiga jordgubbar och glada skratt 💐☀️🍓.


Här om dagen fick Frida en rejäl uppfräschning med hjälp av balayageslingor och en kall nyansering. Nu är hon verkligen redo för midsommar och andra festligheter! Vi använde oss av Olaplex för minimalt slitage. 🙌🌟




Hej allihopa!
Imorse fick jag ta hand om min fina kund Severina. Hon har varit mörk i flera år och vill börja resan att gå från mörk till ljus. Idag har jag avfärgat hennes hår och försökt fått det så ljust som möjligt på första sittningen.
Detta är en process som tar lång tid och tar många besök innan man blir blond. När jag avfärgar använder jag ALLTID olaplex.🧡
Jag lyckades få henne lite ljusare och ändå sparat kvalitén på hennes hår. Man får ha tålamod när det gäller denna stora process.
Så klart glömde jag ta förebild, men tog en bild i schamponeringen när håret var fuktigt. 😅 visst blev det fint? 😍😘